TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA
styczeń/luty 2025 godz. 9:00- 14:00
Szkolenie odbędzie się w formie online (webinaru) na platformie ClickMeeting. ClickMeeting jest oparty o przeglądarkę internetową i działa bez względu na system operacyjny oraz rodzaj urządzenia, nie trzeba niczego instalować ani konfigurować. Przed szkoleniem każdy uczestnik otrzyma (na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu) link do platformy na której należy dokonać rejestracji/logowania zgodnie z danymi przesłanymi w formularzu zgłoszeniowym.
WYKŁADOWCA
Dominika Bandelak - Rosłonkiewicz
CEL SZKOLENIA
Wskazanie najnowszych zmian w temacie czasu pracy kierowców z uwzględnieniem zmian w pakiecie mobilności oraz zmian w ustawach dotyczące planowania i rejestrowania czasu pracy, delegacji, dyżurów oraz innych zmian jakie zostały wprowadzone w 2022 r. Ponadto omówienie zagadnień dotyczących zatrudniania, kontrolowania i rozliczania kierowców w czasie wykonywania jazd i przewozów osób i/lub rzeczy zgodnie w wymogami RP i UE. Na szkoleniu są przedstawiane praktyczne rozwiązania w zakresie stosowania nowych uregulowań i najlepszych praktyk.
PROGRAM SZKOLENIA
1. Karta kwalifikacji kierowcy:
a. wnioskowanie
b. wymogi formalne
2. Zmiany w zatrudnianiu kierowców:
a. likwidacja delegacji
b. nowe regulacje dotyczące czasu pracy kierowców
c. obowiązek prowadzenia harmonogramów dla kierowców wykonujących przewóz rzeczy oraz prowadzenie ewidencji czasu pracy dla kierowców
d. obowiązek corocznych oświadczeń dotyczących zatrudnianych kierowców
e. licencje na przewozy
f. zasady i wysokość kar za nieprawidłowości
3. Pakiet Mobilności od 02.02.2022 r.:
a. kabotaż
b. obowiązek powrotu do kraju
c. zakaz odpoczynku w kabinie
d. kary finansowe dla firm transportowych w związku z pakietem mobilności
4. Czas pracy kierowców:
a. organizacja czasu pracy kierowców
b. przerwy i odpoczynki
6. Dokumentowanie czasu pracy kierowców:
a. rozkład czasu pracy dla kierowcy przewożącego rzeczy, przewożącego osoby
b. składniki wynagrodzeń kierowców po zmianach ze stycznia 2022 roku
c. karty drogowe w praktyce
d. kontrola czasu pracy przez ITD i PIP
7. Podróże służbowe:
a. rozliczanie podróży służbowych w Polsce
b. rozliczanie delegacji zagranicznych
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy z obsługą dźwięku.
KOSZT UCZESTNUCTWA W SZKOLENIU OBEJMUJE
Wykład online, autorskie materiały wysłane drogą e-mail. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie ukończenia szkolenia zgodnie z § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2023, poz. 2175) - wysłane drogą e-mail.
Informacje dotyczące zgłoszenia, płatności i rezygnacji ze szkolenia
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest pisemne zgłoszenie (przycisk ZAPISZ SIĘ) oraz dokonanie wpłaty.
Należność za udział w szkoleniu prosimy wpłacać na rachunek bankowy Oddziału Okręgowego w Zielonej Górze SKwP w BGŻ BNP Paribas S.A. O/Z. Góra Nr 46 2030 0045 1110 0000 0051 7160. W tytule przelewu prosimy podać tytuł szkolenia.
UWAGA! Należność za udział w szkoleniu prosimy wpłacać najpóźniej 1 dzień przed rozpoczęciem szkolenia, jednak dopiero po otrzymaniu (telefonicznie lub pocztą e-mail) potwierdzenia realizacji szkolenia.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych.
Ewentualna rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić (koniecznie w formie pisemnej) najpóźniej przed otrzymaniem potwierdzenia realizacji szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z konieczności dokonania pełnej opłaty za zgłoszone uczestnictwo. Formularz zgłoszenia jest prawnie wiążącą umową zawartą pomiędzy organizatorem kursu a zgłaszającym.