Miasto:
Typ:
kurs
Tryb:
weekendowy
Opłata:
1700,- zł od osoby
Terminy

Cel:

Celem kształcenia jest przygotowanie kandydata do  samodzielnej pracy w zakresie prowadzenia spraw osobowych i naliczania płac. Przygotowanie do pracy ma mieć charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny, w trakcie kursu realizowane są zajęcia praktyczne przy komputerze z programem PŁATNIK oraz programem kadrowo - płacowym firmy Stremsoft.

Czas trwania, liczba godzin kształcenia i sposób organizacji kursu

 Czas trwania kursu wynosi 68 godziny lekcyjne, godzina lekcyjna to 45 minut. Kurs realizowany jest w systemie stacjonarnym przez Niepubliczną Placówkę Kształcenia Ustawicznego Oddziału Okręgowego SKwP w Zielonej Górze. 

Program:

Kurs obejmuje dwa moduły tematyczne:

Moduł I     Kadry  - 24  godziny lekcyjne

Moduł II    Płace – 44  godziny lekcyjne

K A D R Y:

  1. Umowa o pracę a umowy cywilnoprawne, strony umowy o pracę, rodzaje umów o pracę, nawiązywanie stosunku pracy, rozwiązywanie umowy o pracę, (wszystkie sposoby), konsultacja ze związkami zawodowymi, uprawnienia pracownika w razie nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy o pracę, rozwiązywanie umowy o pracę bez wypowiedzenia, uprawnienia pracownika w razie niezgodnego z prawem rozwiązania przez pracodawcę umowy o pracę bez wypowiedzenia, uprawnienia pracodawcy w razie nieuzasadnionego rozwiązania przez pracownika umowy o pracę bez wypowiedzenia.
  2. Wygaśniecie umowy o pracę, zatrudnianie pracowników w formie telepracy, ochrona wynagrodzenia za pracę, odprawa emerytalna i rentowa, odprawa pośmiertna, obowiązki pracodawcy i pracownika, zakaz konkurencyjnej działalności w czasie trwania stosunku pracy i po jego rozwiązaniu, odpowiedzialność porządkowa pracowników, odpowiedzialność materialna pracowników (wina nieumyślna, wina umyślna, odpowiedzialność za mienie powierzone).
  3. Czas pracy, (całość zagadnienia), urlopy wypoczynkowe i bezpłatne (całość zagadnienia).

 P Ł A C E:

  1. Naliczanie zasiłków finansowanych przez ZUS:
  • świadczenia pieniężne w razie choroby i macierzyństwa (rodzaje świadczeń, ustalanie prawa do poszczególnych zasiłków, ich wysokość oraz dokumentacja niezbędna do wypłaty świadczeń),
  • zasady wypłaty świadczeń.
  1. Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu wybranych grup ubezpieczonych, między innymi: pracowników, zleceniobiorców, osób prowadzących pozarolniczą  działalność, osób pobierających zasiłek macierzyński i przebywających na urlopach wychowawczych. Obowiązki płatników składek wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i ubezpieczonych.
  2. Ustalanie podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne w/w grup ubezpieczonych. Zasady naliczania i opłacania składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Emerytur Pomostowych. Zasady wypełniania i korygowania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych .
  3. Program Płatnik - zajęcia z użyciem komputerów.
  4. Zasady naliczania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od wynagrodzeń.
  5. Dokumentacja stanowiąca podstawę naliczania wynagrodzeń, zewnętrzne i wewnętrzne regulacje prawne, układ zbiorowy pracy, regulamin wynagradzania .
  6. Naliczanie wynagrodzeń za pracę oraz z tytułu umów cywilnoprawnych:
  • obliczanie wynagrodzenia ze stosunku pracy - sporządzanie list płac (w tym zajęcia praktyczne w programie kadrowo-płacowym firmy Streamsoft)
  • obliczanie wynagrodzenia na podstawie umów cywilnoprawnych (umowa o dzieło, umowa zlecenia, umowa o dzieło/zlecenia z obcokrajowcem nierezydentem),
  • obliczanie wynagrodzenia pracownika do lat 26,
  • obliczanie wynagrodzenia za przepracowaną część miesiąca (redukcja podstawy wynagrodzenia),
  • obliczanie wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy (wynagrodzenie za czas urlopu, ekwiwalent za niewykorzystany urlop, wynagrodzenie za urlop okolicznościowy),
  • ustalanie wysokości odpraw i odszkodowań,
  • potrącenia z wynagrodzenia pracownika (potrącenia obowiązkowe i dobrowolne, granice potrąceń, kwoty wolne od potrąceń, zbieg potrąceń)
  • pozapłacowe świadczenia pracownicze.

Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu wg wzoru MEN. Test sprawdzający wiedzę (2 godziny).

Opłata:

Cena kursu wraz z podręcznikami wynosi:

  • 1.700 zł 

Organizacja kursu:

  • Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
  • Kurs weekendowy - zajęcia odbywają się wybrane czwartki i piątki w godz. 16.30 – 19.45 i soboty 9.00 - 15.35 oraz  soboty i niedziele w godz. od 9:00 do 15:35

Dodatkowe informacje:

Uczestnicy otrzymują:

- podręcznik "Kadry i płace" oraz materiały przygotowane przez wykładowców.

 

ul. Kopernika 5
65-063 Zielona Góra

tel. 68 325 31 48
kom. 516 413 516
kom. 516 413 518
tel. 68 325 35 91

biuro@zgora.skwp.pl
szkolenia@zgora.skwp.pl

BNP Paribas Bank Polska S.A. 46 2030 0045 1110 0000 0051 7160