TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA
- 15 marca 2025 r. od godz. 09.00 do 14.00 oraz
- 6 godzin (godzina lekcyjna to 45 minut)
- Szkolenie prowadzone jest w formule on-line, (tzw. webinar). Każdy uczestnik dzień wcześniej otrzyma link z dostępem do platformy.
Finanse dla niefinansistów to cykl szkoleń kreujący niezbędną wiedzę i umiejętności umożliwiające zrozumienie kluczowych metod i narzędzi wykorzystywanych w procesie zarządzania finansami przedsiębiorstwa oraz wpływu podejmowanych decyzji na sytuację całej organizacji. Skierowany jest do osób, które chcą poznać podstawowe pojęcia i zagadnienia związane z finansami przedsiębiorstwa a nie posiadają przygotowania finansowego, natomiast mają potrzebę lepszego zrozumienia języka finansistów.
CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest nabycie umiejętności czytania i interpretowania sprawozdań finansowych przedsiębiorstwa oraz poznanie podstawowych regulacji w zakresie raportowania finansowego. Uczestnicy szkolenia zostaną również zaznajomieni z zagadnieniami kreatywnej księgowości (manipulowania sprawozdaniami finansowymi).
ADRESACI SZKOLENIA
Szkolenie skierowane jest do osób, które nie posiadają przygotowania finansowego, a w codziennej pracy współpracują ze służbami księgowymi, finansowymi i controllingowymi, a także do menadżerów i członków rad nadzorczych, dla których znajomość zagadnień finansowych jest niezbędna do podejmowania właściwych decyzji oraz rozumienia wpływu tych decyzji na sytuację całego przedsiębiorstwa.
PROWADZĄCY SZKOLENIE
Prowadzącym szkolenie jest dr nauk ekonomicznych Wojciech Naruć, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wieloletni praktyk (Członek Zarządu i Rad Nadzorczych, dyrektor finansowy – CFO, controller finansowy, główny księgowy), specjalizujący się w zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa, controllingu, rachunkowości finansowej i podatkach, a także we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Adiunkt w Uniwersytecie Szczecińskim oraz członek i wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Odpłatność:
330 zł. - od osoby
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest nadesłanie zgłoszenia. Warunkiem korzystania ze zniżek w opłacie za kurs jest co najmniej roczne członkostwo w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce i terminowe opłacanie składek.
METODY PRACY
Proces kształcenia na szkoleniu realizowany jest w formie prezentacji omawianych zagadnień z wykorzystaniem case study. Szkolenie polega na zdalnym i interaktywnym uczestnictwie w zajęciach poprzez platformę Microsoft Teams. Każdy uczestnik otrzyma link z dostępem do platformy. Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do internetu, kamerą i mikrofonem.
OGÓLNA AGENDA SZKOLENIA*
- Podstawowe regulacje w zakresie raportowania finansowego
- Standardy sporządzania sprawozdań finansowych
- Rodzaje sprawozdań finansowych przygotowywanych przez przedsiębiorstwo
- Składniki sprawozdania finansowego i powiązania między nimi
- Sprawozdania niefinansowe oraz inne informacje publikowane wraz ze sprawozdaniami finansowymi
- Kreatywna księgowość
*) Agenda może ulec nieznacznym zmianom, bez wpływu na jakość i zakres szkolenia.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy z obsługą dźwięku.
Wymagania techniczne:
- laptop/komputer z głośnikiem i mikrofonem/smartfon,
- stabilny dostęp do Internetu.
- przeglądarka internetowa (preferowana Google Chrome),
- Informacje dodatkowe
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest nadesłanie karty zgłoszenia poprzez formularz online na stronie internetowej oraz dokonanie wpłaty na nasze konto do dnia poprzedzającego szkolenie. Jeżeli do dnia poprzedzającego szkolenie należność ureguluje zbyt mała ilość osób to szkolenie zostanie odwołane (informacja zostanie wysłana drogą mailową).
Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić bezwzględnie w formie pisemnej (za pośrednictwem poczty mailowej) zgodnie z ogólnymi warunkami świadczenia usług szkoleniowych Oddziału Okręgowego w Zielonej Górze. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów szkolenia przez zgłaszającego w wysokości 100%. Nieuczestniczenie w szkoleniu nie skutkuje zwrotem wpłaconej należności.
Karta zgłoszenia jest prawnie wiążącą umową zawartą pomiędzy organizatorem szkolenia a zgłaszającym.
Uczestnictwo w szkoleniu potwierdzone jest imiennym zaświadczeniem.
Realizacja kursu uzależniona jest od ilości osób zainteresowanych powyższą tematyką